images

۲۴ تیر ۱۳۹۷

وزیر ارتباطات: مجوزی تحت عنوان ارسال پارازيت وجود ندارد

وزیر ارتباطات به تازگی خبر از نصب 18 نمایشگر جهت پایش پارازیت و امواج رادیویی در شهر شیراز داده و عنوان نموده که در شهر های دیگری هم که ذهنیت وجود پارازیت های مضر وجود دارد ، این نمایشگر ها نصب خواهد شد . آذری جهرمی اکنون توضیحات بیشتری در این رابطه ارائه داده و میگوید مجوزی تحت عنوان ارسال پارازیت وجود ندارد و وزارت ارتباطات هیچ مجوزی به هیچ سازمانی در رابطه به این مساله نداده است .

آذری جهرمی در مصاحبه با روزنامه ی (اعتماد) خبر داد که مجوزی تحت عنوان ارسال پارازیت در وزارت ارتباطات وجود ندارد :«مطرح کردن موضوعی با عنوان آنکه وزارت ارتباطات مرجع صدور مجوز برای ارسال پارازیت است ،کذب است . وزارت ارتباطات هیچ نقش و دخالتی در ارسال پارازیت ندارد .» او البته پاسخی به این پرسش که متوالی ارسال پارازیت در کشور نیست ، نداده است .

حقیقت این است ما در جهانی فراگیر از امواج رادیویی زندگی میکنیم و انواع دستگاه های خانگی و ابزار های الکترونیکی نیز در حال انتشار امواج رادیویی و تششعات رادیویی هستند . اما بیشتر این امواج ، از سوی فرستنده های رادیویی ، تلویزیونی ، ماهواره ای ، و دکل های مخابراتی منتشر میشود .

آنچه اکنون در نمایشگر های شهری قرار است نشان داده شود ، به گفته ی جهرمی تجمیعی است از همه ی این امواج که پارازیت ها را نیز در بر خواهد گرفت .

وزیر ارتباطات اظهار نظر خود در رابطه با بحث پارازیت را سیاسی نمیداند اما معتقد است که موضوع پارازیت ، سیاسی است و با دیدگاه های سیاسی به آن نگاه میشود :«من از جهت حق الناسی که در رابطه با سلامت مردم بر گردن ما است این موضوع را مطرح کردم نه از منظر سیاسی که دستگاهی بخواهد در این باره توضیح دهد یا ندهد . ما در رابطه با سلامت مردم به کسی تعارف نداریم و توجه نمیکنیم که چه کسی میخواهد عکس العمل نشان دهد . البته چون بحث سلامت مردم در میان است ، دستگاه ها کمال همکاری را خواهند داشت .»

جهرمی به نکته قابل توجه دیگری هم اشاره کرد و آن تصور عمومی در خصوص دکل های مخابراتی یا به کلام ساده تر ، آنتن های موبایل در مناطق شهری است که توسعه شبکه را با تاخیر مواجه میکند :« در برخی املاک و مناطقی که تجهیزات رادیویی نصب است به لحاظ ذهنی قیمت املاک در آن منطقه کاهش پیدا میکند که این مهم اعتراض مردم را در پی دارد این یکی از جدی ترین موانع در مسیر توسعه ما است .»

منبع : دیجیاتو